Miňo

Pohlavie: 
kocúr
Vek: 
9 mesiacov 2 dni
Vek: 
mačiatko
Farba: 
tigrovaná
Plemeno: 
obyčajná
Odčervenie: 
áno
Očkovanie: 
áno
Sterilizácia: 
áno
Hendikep: 
nie
Malý, vychudnutý a vystrašený tiger, ktorý si doslova prišiel vypýtať pomoc. Miňko bol veľmi dýchavičný, extrémne vychudnutý a aj napriek hojnému papaniu vôbec nepriberal, nemal záujem o hru ani iné aktivity. Vyšetrením mu boli zistené pľúcne červy. Jeho pľúca len tak tak pracovali. Podstúpil intenzívnu liečbu, masívne odčervovanie, 5 týždňov na ANTB, pravidelné röntgeny a rôzne podpory imunity. Jeho imunita bola kvôli ANTB oslabená a tak sa neskôr pridružili črevné parazity, ktorých sa zbavoval ďalších par týždňov.
Miňko je však už teraz kompletne zdravý kocúrik. Je kastrovaný, očkovaný, testovaný na FIV a FeLV s negatívnym výsledkom. Hľadá si trvalý domov, najlepšie vnútri, kde ho budú veľmi ľúbiť. Do nového domova pôjde po podpísaní adopčnej zmluvy a uhradení symbolického adopčného poplatku. Nachádza sa v dočasnej starostlivosti v Bratislave a je pod záštitou Pomoc pouličným mačičkám v Bratislave.

 
Povaha: 
Je to pokojný, prítulný maznák, ktorý miluje ľudí. stále na kolienka chce isť a hladkať sa, pusinky dávať, zahrá sa aj sám, aj s inými mickami. Je trošku opatrný ale keď si získa niekto jeho dôveru je úplný maznáčik.