ZORKA

Adoptované
Pohlavie: 
fenka
Vek: 
3 roky 2 týždne
Vek: 
dospelý pes
Plemeno: 
Kríženec
Farba: 
červený, mahagón
Veľkosť v dospelosti: 
stredný (12-27 kg)
Odčervenie: 
áno
Očkovanie: 
áno
Sterilizácia: 
áno
Hendikep: 
nie
ZORKA
fenka
nar. cca január 2016
cca 52 cm dátum prijatia: september 2017
čistokrvná podtatranská zmeska


Zorka je fenočka, ktorá trpela. Trpela toľko, čo tisícky zvierat na Slovensku. Zorka trpela na kratučkej reťazi, bez venčenia, bez dobrého jedla, bez lásky. Žila u sociálne slabšej rodiny v Spišskej Belej, na ktorú podávali všetci susedia podnety. Z dôvodu toho, že Zorka neustále plakala, štekala a prosila o voľnosť. Deň-noc stále dookola to isté. Jej jediným šťastím bola slečna, ktorá si ju všimla a párkrát v mesiaci, keď bola doma, ju vzala na prechádzku. To jej dalo kúsok slobody, kúsok poznania sveta. Zorka je mladá fenočka, ktorá nebola samozrejme kastrovaná. A tak sa narodilo 8 šteniat, ktoré Zorke rodina vzala. Vzali jej 7 šteniat, ktoré ihneď utopili. 7 maličkých drobcov, ktorí sa na tento svet neprosili...ocitli sa tu pre neschopnosť ľudí...a pre ňu aj hneď zomreli. Zorke nechali jedno jediné šteniatko. A prečo? Nie, aby mala kamaráta, ale podľa ich slov preto, že vyzeralo AKO DELFÍNIK!! Veruže to žiaden delfínik nebol, bolo to šteniatko kompletne zdeformované, nevyvinuté, ktoré takto trpelo 3 týždne. Nedokázalo sa postaviť, chodiť, len ležalo a plakalo. Zorka sa napriek tomu o neho starala. Plač už bol tak silný, že nenechal chladných ľudí okolo. Tí nám o jej živote napísali a tak sme sa hneď snažili pomôcť. Šteniatko sme vzali na kliniku, kde po kompletných vyšetreniach bol záver jediný. Utratenie, aby sa netrápilo. Jeho život bol od začiatku trápenie, jeho život nebol možný v takom stave, tak či tak by zomrelo, ale trvalo by to dlhšie a bolestnejšie. A tak sme ho v tichosti nechali odísť, aby už viac netrpelo. :( :( Zorka po podnete na RVPS bola presunutá do nášho útulku. Jej krk bol zodratý od reťaze, telíčko bolo chudučké, ale energia bola veľká. Veď doteraz nemala pohyb žiaden, nevedela sa ho nabažiť.


Do nového domova pôjde očkovaná, čipovaná aj kastrovaná. Nachádza sa v útulku vo Švábovciach pri Poprade. Podmienkou adopcie je podpísanie adopčnej zmluvy a uhradenie adopčného poplatku. V prípade ak vás ZORKA zaujala, píšte na FB správu alebo mail: info@cestazadomovom.sk

FOTO: Tatiana Kurtá - foto 
Povaha: 
 
Zorka je veľmi milý psík. Je však veeeľmi energická a preto je vhodná do rodiny, ktorá ju poriadne vyčerpá. Vtedy bude spokojná, bude vám ležať pri nohách a čakať na ďalšie krásne chvíle.
Je to psík, ktorý nedostal od malička výchovu. Čiže potrebuje menšie usmernenie, čo sa smie, čo nie. Je však šikovná a určite sa rýchlo naučí novým veciam.
Je znášanlivá so psíkmi aj s fenkami, ale priateľskými. na detičky je tiež zvyknutá, len sú ku nej vhodné skôr staršie, ktoré svojou raketovou rýchlosťou nezvalcuje. :)

Táto psia dáma čaká na svoju rodinu. Čaká na niekoho, kto jej ukáže druhú stranu. Stranu, kde bude milovaná a chcená. Vhodná je do bytu alebo najlepšie domu s celoročným prístupom dnu.