Asan

Adoptované
Pohlavie: 
pes
Vek: 
3 roky 7 mesiacov
Vek: 
mladý pes
Plemeno: 
Kríženec
Farba: 
biely
Veľkosť v dospelosti: 
stredný (12-27 kg)
Odčervenie: 
áno
Očkovanie: 
áno
Sterilizácia: 
áno
Hendikep: 
nie
Asan plače a nechápe, že prečo je u nás.

Stalo sa to, že jeho majiteľ nečakane skončil v nemocnici a už, žiaľ, nebude schopný sa o Asana postarať, ak sa vôbec vráti. Asan žil so svojim majiteľom v domčeku, v noci spával pri posteli a cez deň spolu trávili čas v záhrade. Takže pre Asana je to ťažké - odlúčenie od milujúceho majiteľa a zároveň aj zmena prostredia.

Aj napriek tomu je to veselý psík, ktorý má očividne rád ľudskú spoločnosť. Hlavné je, aby nebol zatvorený a mohol sa nám motať popod nohami alebo nás aj ignorovať... len chce vedieť, že sme tam s ním. Keď "obriaďujeme" druhých psíkov a on je zatvorený vo voliére, veľmi plače a aj tou najmenšou škárou nás sleduje a čaká, kedy ho zasa pustíme pobehať si s nami alebo kedy ho zoberieme na prechádzku.

Aj počas venčenia je to zlatíčko, väčšinu času ide veľmi pekne na vôdzke, sem-tam ho niečo zaujme...správanie vonku proste klasika, ako skoro každý psík. Nestačia mu však len nejaké 15 minútové prechádzky, potrebuje sa dosýta vybehať. Asan je aktívny a hlavne mladý psík, preto by bol vhodný k aktívnejším ľuďom (nie seniorom), s ktorými by prežil ďalšie pekné roky.

Čo sa týka jeho povahy a správania k druhým psíkom - väčšinou s inými vychádza...
Teda skôr si ich veľmi nevšíma, ale ak si aj všíma, skôr sa chce hrať, takže nemá s nimi väčšinou problém.

Ideálny domov pre Asana by bol taký, aký aj mal a na aký bol zvyknutý - domček, záhrada, prístup dnu...
Vieme si ho predstaviť aj v byte, ale nie zatvoreného 12 hodín denne samého.