Atilla

Adoptované
Pohlavie: 
pes
Vek: 
10 mesiacov 1 týždeň
Vek: 
dospelý pes
Plemeno: 
Šarpej
Farba: 
čierny
Veľkosť v dospelosti: 
stredný (12-27 kg)
Odčervenie: 
áno
Očkovanie: 
áno
Sterilizácia: 
áno
Hendikep: 
nie
Bol som krásne, huňaté a hravé šteniatko. Azda som bol krásnym módnym doplnkom, ľudia sa zo mňa tešili, keď ma videli za plotom. Okoloidúci sa za mnou obzerali, keď som veselo hopkal na prechádzke, deti sa so mnou chceli hrať.
Avšak som vyrástol – prišla puberta, majitelia zistili, že som veľký, tvrdohlavý, svojrázny? Zistili, že sa o mňa treba starať – a nie je to staroslivosť len tak hocijaká. Že moja srsť si vyžaduje viac než častú starostlivosť, že moja výchova nespočíva v príkazoch „sadni“ a „fuj“? Že sa mi treba profesionálne venovať a aj tak budem dominantným pri iných psoch a zvieratách. Pretože som čau-čau! Bol som takto vyšľachtený. Takto ma stvoril človek. Nie som domáci maznáčik, som pes so svojou hrdosťou, som samostatný a nezávislý. Som tvrdý oriešok navonok, avšak stále som cítiaca bytosť. Stále som psík, ktorý potrebuje mať domov, pána, plnú misku.
O to všetko som prišiel – za pár minút. Priviazali ma o strom neďaleko farmy a odišli. Netušil som, čo sa deje….v lejaku som tam stál a zavýjal. Zavýjal som, aby ma niekto počul, aby som sa vyžaloval, aby som dal niekomu vedieť, že som sám.
Atilla už nie je sám, je o neho dobre postarané. Avšak útulok nemôže byť ani prechodným domovom pre takéhoto psíka. Prosíme Vás, nezlomme ho!
Prosíme za neho, aby na celú túto situáciu rýchlo zabudol, zabudol na všetko zlé, čo sa mu stalo, zabudol na útulok a užíval si ešte mnoho krásnych rokov s Vami!
Vhodný ako jedináčik – na dvor, či do bytu. Domácnosť najlepšie so skúseným psíčkarom a chovateľom tejto rasy a bez malých detí.