Hexi

Pohlavie: 
fenka
Vek: 
2 roky 12 mesiacov
Vek: 
dospelý pes
Plemeno: 
Kríženec
Farba: 
vlkošedý
Veľkosť v dospelosti: 
veľký (28 a viac kg)
Odčervenie: 
áno
Očkovanie: 
áno
Sterilizácia: 
áno
Hendikep: 
nie
.

Hexi je mladá 1,5 ročná fenka s PP z CHS, ktorej hľadáme nový domov. Chovateľ bol samozrejme kontaktovaný a súhlasí s tým, že jej naše OZ bude hľadať nový domov.

Hexi bola ako šteniatko predaná chovateľovi, ktorému sa však nepozdával röntgen kĺbov a tak ju predal/daroval ďalej. "Posunul" ju neočkovanú, dokonca sa ani neunúval prepísať čip na nového majiteľa.

U nového majiteľa sa, pre nás z neznámych dôvodov, tiež dlho neohriala... daroval ju bezdomovcom. Možno ste ju aj vídavali chodiť po meste s párikom, tak ako aj my... Už vtedy sme mali neblahé tušenie, že sa s ňou stretneme aj "bližšie".

Netrvalo dlho a ani nie za 6 mesiacov sme mali telefonát od ženy (zo spomínaného páru), že ju musí dať OKAMŽITE preč, lebo jej druh musel nedobrovoľne na pár mesiacov "odcestovať". Dohodli sme sa, že sa stretneme a fenku nafotíme, budeme ju ďalej inzerovať, atď.

Šok prišiel hneď ako sme sa stretli... nafotiť ju bolo nemožné, nakoľko sa neustále pokúšala na nás útočiť. Čudovali sme sa, prečo je taká, keďže ešte pár mesiacov dozadu sme ju videli v meste, ako pri danom páre veselo pobehuje aj navoľno.

Vzápätí nám pani vysvetlila, že jej priateľ ju "cvičil" na ich obranu. Radšej si ani nechceme predstaviť, že ako ju cvičil... Každopádne Hexi bolo treba vziať, lebo pani mala len jedno riešenie... Ale kam s ňou?

Už dlhodobo máme problém s miestom aj pre menších psíkov, nieto ešte vziať ovčiaka, ktorý neznesie ľudí a ani iných psíkov. Tu by sme chceli veľmi POĎAKOVAŤ kynologickému klubu v Topoľčanoch a najmä Zuzke Belisovej, kt. nám pomohli s miestom a tiež vďaka Zuzkiným skúsenostiam sme Hexi mohli už po dvoch dňoch dať dolu náhubok a začať fungovať bez neho.

Prvý deň, keď sme Hexi preberali, musel byť pre ňu naozaj veľmi stresujúci, lebo sa nás neustále snažila napadnúť. Postupne sa však fenka naozaj zlepšuje a môžme s ňou už bez problémov manipulovať.

Hexi hľadá nový domov u niekoho, kto s ňou bude ďalej pracovať a rozvíjať jej potenciál (športová kynológia a pod.). Určite nie na stráženie do nejakej firmy, a nie k začiatočníkom. "Len" veľký dvor jej určite nestačí a treba ju zamestnať.

K cudzím je zo začiatku ostrejšia, preto jej nový domov hľadáme u niekoho, kto má s týmto plemenom skúsenosti a vie s nimi pracovať. Na iných psov zatiaľ veľmi priateľská nie je, ale pod dohľadom skúseného kynológa nebude mať problém akceptovať aj ostatných psov. K iným zvieratám by sme ju neodporúčali.
Povaha: