Scooby

Pohlavie: 
pes
Vek: 
3 roky 5 mesiacov
Vek: 
dospelý pes
Plemeno: 
Kríženec
Farba: 
hnedý
Veľkosť v dospelosti: 
veľký (28 a viac kg)
Odčervenie: 
áno
Očkovanie: 
áno
Sterilizácia: 
áno
Hendikep: 
nie
Scooby dooby doo where are you? Tu, Scooby je tu!

Niekto sa asi zľakol jeho veľkosti, alebo čo sa stalo... inak si to nevieme vysvetliť.

Scooby je ešte len také odrastené šteňa, môže mať tak okolo jedného roka a našiel sa na konci dediny. Samozrejme nikomu z obce nechýbal, nikomu nepatril. Čil nemal. Nikto ho nepoznal... Keď sa našiel, nebol vychudnutý, takže predtým určite niekomu "zodpovednému" patril.

Ale, nechajme minulosť minulosťou. Veď takých prípadov, ako je ten Scoobyho, sú na Slovensku stovky. Scooby je statný mladý "chlapisko", ktorý vychádza s ľuďmi, a zdá sa, že so psíkmi tiež v poriadku, i keď nie všetci asi zvládajú jeho hravosť. A trochu aj nemotornosť.

Je to aktívny psík, ale stále tak trochu šteňa... potrebuje unaviť, ale aj poľúbiť. A vychovať - ale to každý psík. Určite by sme ho odporúčali niekomu, kto naňho bude mať zo začiatku viac času a ukázal by mu pravidlá a zároveň aj niekomu aktívnemu. Rád chodí na prechádzky, rád behá, a aj sa rád mojká.

Scooby síce s deťmi problém nemá, ale kvôli jeho doznievajúcej šteňacej pojašenosti, by v novej rodine nemuseli mať malé detičky. Pre Scoobyho by bol najlepším riešením asi domček s nejakým tým výbehom okolo, kde by mohol lietať, ale mohol by mať aj prístup dnu - keďže je celkom kontaktný.
Povaha: