Maggie

Pohlavie: 
fenka
Vek: 
11 rokov 2 mesiace
Vek: 
senior
Plemeno: 
Šarpej
Farba: 
béžový, svetložltý
Veľkosť v dospelosti: 
stredný (12-27 kg)
Odčervenie: 
áno
Očkovanie: 
áno
Sterilizácia: 
nie
Hendikep: 
nie
Maggie alebo Megy je Sharpei - fenka.
Je pravdepodobne úplne zdravá, pravidelne odčervovaná a očkovaná, je aj začipovaná ... Má 10 rokov a je veľmi nenáročná na starostlivosť - o to však náročnejšia na prítomnosť ludí...
Fenka za nami smúti keď nie sme doma a ja už som vyskúšala hocičo ... susedia sa stažujú na našu neprítomnosť (psíček údajne šteká) ... keď sme doma ani si nás nevšíma a je vcelku pokojná povaha - taký gaučák (na gauč však nevyskočí bez vyzvania a do postele nesmie - to akceptuje bez problémov).
Má výbornú zadržiavaciu schopnosť :) - základné hygienické návyky má (v byte sa nám nikdy nevykakala ani nepocikala) a naozaj ju netreba zatiaľ vôbec často venčiť - na prechádzanie sa nie je náročná a v zlom počasi spraví svoje a ťahá domov do teplúčka :) Avšak dlhšie prechádzky po lese zvláda tiež (kedže s nami musela chodiť všade - prispôsobila sa).
S inými psíčkami nevie moc vychádzať - je dosť bojazlivá a často nevie akceptovať hru (podarilo sa nám naučiť ju na pár známych psíkov ale ani s tými sa nehráva, skôr sa výnimočne ponaháňa o viac sa im stráni).
Čo sa týka malých detí - nechá sa pohladkať ale nie je hravá, treba dávať pozor aby jej deti neubližovali lebo brániť sa vie (zatial však nikomu nikdy neubížila, iba zavrčala)...
Naučená je na granule - neprejedá sa takže v miske má vždy nasypané (je lepšie ak má len granulovú stravu primeranej kvality - kedže mala v minulosti menšie kožné reakcie tak sme na odporúčanie kupovali prevažne od Brit Care Lamb & Rice a teda jej zdravotný stav bol v kludovom režime).


Ku komu by sa Maggie hodila? - K niekomu kto nemá iné zvieratko a býva prevažne doma (psík nie je zvyknutý bývať na dvore kedže je toodmala bytový pes) - nejaký aktívnejši dôchodca, človek pracujúci z domu, niekto kto vie Fenke darovať teplo domova ...

Psíčka by sme si  naozaj radi nechali ale rodinné a pracovné povinnosti nám to už nedovolujú ... (túto situáciu sa snažíme zvládnuť už naozaj dlho a chceli by sem pre ňu len to najlepšie)

 
Povaha: 
záleží od okolností - viď popis